Šiuolaikinių terasų montavimo sprendimų galima rasti įvairių, kaip ir medžiagų, kurių pasiūla vis didėja. Todėl dažnai kyla klausimas koks sprendimas geriausias, kokius polius ar atramas terasai pasirinkti. Nes juk kiekvienas atvejis būna skirtingas.  Pristatome jums kelis pagrindinius, dažniausiai naudojamus ir pasiteisinusius sprendimus terasų montavime.

Betoniniai poliai

Galbūt neseniai persikraustėte į naujus namus ir atlikote kiemo tvarkymo darbus? Jeigu taip, ir žemė, gruntas buvo neseniai judintas, tai  geriausias sprendimas būtų gręžti ir betonuoti polius. Betonuojant polius yra pilamas betonas ir speciali medžiaga, kuri kietina betoną ir pagreitina jo džiuvimą. Tada į betoną dedasi sriegis. Betonuojant polius dažniausiai naudojami ilgasriegiai arba metaliniai laikikliai  “U“ ir “L“ formos, prie kurių tvirtinasi terasos karkasas. Naudojama ir speciali plastikinė forma betonui formuoti, su kuria yra suformuojama kiek turi būti išlindęs polis virš žemės. Sustingus poliui formą galima nuimti arba palikti. Polis į žemę gręžiamas apie 1,20 m gylio. Tačiau patartina, kad gylis būtų ne mažiau kaip 1 m, tam kad būtų pragręžiamas įšalas. Rekomenduojamas betoninių polių diametras 160-200 mm.

Polių atstumai priklauso nuo naudojamos konstrukcijos ir karkaso sistemos. Taip pat svarbus aspektas – ar naudojamas karkasas yra  viengubas ar dvigubas. Tad kiekvienu atveju atstumai tarp  polių gali būti skirtingi. Naudojant dvigubą karkasą, polių skaičius bus šiek tiek mažesnis nei bendras terasos plotas. Pavyzdžiui, jeigu turime 30 kv.m terasą, gręžiame apie 24 vienetus polių. Jeigu naudojamas viengubas karkasas, tada polių skaičius gali būti ir didesnis nei terasos plotas. Svarbiausia, kad pagrindas būtų tvirtas.

Sraigtiniai poliai

Metaliniai sraigtiniai poliai – puiki alternatyva betoniniams poliams. Tai itin greitas būdas suformuoti terasos karkaso atramas. Sraigtinius polius reikia įsriegti tiesiai į žemę, apie 1 m gylio. Virš žemės lieka metalinis “U“ formos tvirtinimas, prie kurio galima tvirtinti terasos karkasą. Terasoms konstrukcijoms rekomenduojame “U“ tipo sraigtinius polius, kurių dydis 70x100x900 arba 70x100x1000.

Poliai gali būti įsukami ir rankiniu būdu. Su sraigtiniais poliais galima dirbti skirtingais metų laikais, todėl itin patogu, o montavimas labai paprastas ir greitas, kuris ypač tinkamas, kai norima nesugadinti sutvarkytos aplinkos ar kur negali įvažiuoti sunkioji technika. Šis variantas šiek tiek brangesnis už betonuojamus polius, tačiau greitas sprendimas.

Dažnai kylantis klausimas, kurį užduoda užsakovai, tai ar šie poliai atlaikys apkrovą, ar yra patikimi.Galime drąsiai atsakyti, kad taip! Sraigtiniai poliai atlaiko didelę apkrovą, net iki 8.5 tonos, o  pačių sraigtų dydis ir jų tipas yra parenkami atsižvelgiant į konstrukcijos techninius parametrus. Todėl šie poliai ne tik atlaiko dideles apkrovas, tačiau yra ir ilgaamžiai.

Reguliuojamos atramos

Reguliuojamo aukščio atramos, dar kitaip vadinamos plastikiniais pjedestalais, yra skirtos medinėms ar medžio-plastiko kompozito lauko terasoms montuoti, tvirtinti ir reguliuoti. Jeigu turime iš anksčiau pasiruošę kietą pagrindą, tokį kaip trinkelės, betonas, sutrombuota skalda ar kitaip sukietintas pagrindas, tada galima dėti „šaligatvio“ plyteles ir ant jų montuoti plastikinius pjedestalus. Tai greitas ir geras sprendimas, bet tam turi būti paruoštas kietas gruntas. Taip pat šis variantas dažnai pasirenkamas, kai terasa įrengiama ant stogų, garažų ar balkonuose.

Vienas iš pasitaikančių atvejų, kai plastikiniams pjedestalams įrengti neturima pakankamai vietos, pavyzdžiui, jeigu lango-durų rėmas yra labai žemai. Tada dedamos nedidelės plastikinės atramos tam, kad karkasas nesiliestų su pagrindu ir neturėtų sąlyčio su vandeniu.

Kiekvienas iš pateiktų montavimo sprendimų yra patikimas ir ilgaamžis, tad tereikia atsižvelgti į montuojamos terasos konstrukciją ir vietą. Jeigu turite klausimų, su malonumu jus pakonsultuosime.

Kiti straipsniai